Aktualności

STARS – rowerem do szkoły

„STARS – rowerem do szkoły” to całoroczny projekt, który ma na celu zachęcenie uczniów do aktywnych podróży: rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach itp. Uczestniczymy w nim jako szkoła już siódmy rok, realizując corocznie kilkanaście różnych zadań, dzięki którym zdobywamy kolejne stopnie (gwiazdki). Najbardziej widocznym z nich jest ROWEROWY MAJ, kiedy stojaki rowerowe przed szkołą ledwie mieszczą pojazdy uczniów. Akcja kończy się nagrodzeniem najwytrwalszych oraz losowaniem nagród wśród wszystkich uczestników tej zabawy.

Więcej informacji o realizowanych obecnie i wcześniej działaniach można znaleźć na stronie: https://pl.padlet.com/Zielona/realizacja-projektu-stars-w-sp-25-w-krakowie-ktb8niwf8rlpt7vd

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia w dzienniku elektronicznym ogłoszeń dotyczących bieżących działań w ramach projektu STARS.

Szachowe mikołajki w naszej szkole

Plakat turnieju

Regulamin turnieju

Limit miejsc uczestników został wyczerpany.

Dodatkowych informacji poprzez dziennik elektroniczny udziela p. Katarzyna Wrońska

Stołówka – odpłatności za obiady

Stołówka szkolna

Abonament obiadowy za  GRUDZIEŃ 2023 wynosi 256  zł

 (16 dni x 16 zł). Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę   w  terminie do 30.11.2023.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

,,W poszukiwaniu Czekoladowej Planety”

W listopadowy poniedziałek br uczniowie pierwszych klas wzięli udział w warsztatach pt. ,,W poszukiwaniu Czekoladowej Planety” organizowanych przez Mobilne Planetarium Quasar. „Zajęcia odbyły się w kopule projekcyjnej oddającej środowisko zbliżone do rzeczywistego. Dzieci były zachwycone klimatem panującym w Planetarium.

Wesołe i zaczarowane zajęcia

Jesień tego roku to wspaniała paleta kolorów, która inspiruje i przynosi nam mnóstwo smacznych darów, ale także pobudza wyobraźnię do tworzenia różnych artystycznych dzieł. Na technice klasa 1b wraz z p. Ewą zapragnęli stworzyć z darów jesieni stworki warzywne. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podjęli się wyzwaniom, wykazali się pomysłowością podczas tworzenia ludzików i zwierzaków, które uśmiechały, a niektóre były też drapieżne. To były wesołe i zaczarowane zajęcia. Gratulacje dla naszych małych artystów.

Poznajemy zawody – Sprzedawczyni

21.11.23 r. Uczniowie klasy 1b w ramach zajęć matematyki wybrali się wraz ze swoją  wychowawczynią do sklepiku szkolnego, aby sprawdzić i wykorzystać poznane umiejętności liczenia oraz posługiwania się monetami w praktyce. Przy tej okazji dzieci poznały również kolejny zawód – sprzedawczyni.

Poznajemy zawody – Bibliotekarz

17.11 uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią odwiedzili bibliotekę szkolną i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Poznali zawód bibliotekarza oraz zasady korzystania z zasobów biblioteki. Pani Krysia opowiedziała dzieciom jak dbać o książki. Dzieci wybrały i wypożyczyły książeczki. Dziękujemy Paniom Krysi i Milenie za miłe spotkanie z książką oraz książeczki upominki „Wnuczka antykwariusza” J. Bednarek.

Abecadło niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości klasy drugie uczestniczyły w patriotycznych warsztatach edukacyjnych – „Abecadło niepodległości” w Pałacu Krzysztofory. Uczniowie  zapoznali się z niektórymi faktami dotyczącymi historii Polski. Na zakończenie każde dziecko wykonało kokardę narodową.

Wizyta w Muzeum Inżynierii i Techniki

W listopadzie uczniowie klas drugich brali udział w kreatywnych zajęciach przygotowanych przez Muzeum Inżynierii i Techniki. W Strefie Klocków mogli wykazać się pomysłowością w tworzeniu różnego rodzaju budowli.

Puchar Polski w rock’n’rollu akrobatycznym

W listopadzie w Zielonej Górze odbył się Puchar Polski w rock’n’rollu akrobatycznym organizowany przez Klub Mega Dance. Nasza reprezentacja składająca się z zawodników z Klubu Podwawelski i Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie osiągnęła wysokie wyniki.

Kategoria Młodzik młodszy START
1 miejsce Nel i Leon
2 miejsce Henryk i Ola
3 miejsce Alex i Ania
4 miejsce Szymon i Ania
5 miejsce Patryk i Natalka

Kategoria Młodzik Młodszy
1 miejsce Michał i Martynka
2 miejsce Filip i Misia
3 miejsce Iwo i Hania
4 miejsce Tymek i Gosia
5 miejsce Maks i Weronika
6 miejsce Krzysiek i Maja
7 miejsce Karol i Marta
8 miejsce Aleks i Oliwia
9 miejsce Michał i Kasia


Kategoria Młodzik
2 miejsce Szymon i Kalina
3 miejsce Szymon i Kamila
6 miejsce Jasiek i Iga

Zawodnicy, którzy uczestniczyli w turnieju, to uczniowie klas 2a, 3a, 4a, 5a i 6a. Warto podkreślić, że uczniowie klasy drugiej po raz pierwszy brali udział w zawodach rangi ogólnopolskiej.

Serdecznie gratulujemy uczniom i trenerom!

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

20 listopada uczniowie klas 3a i 3b udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce, aby wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez pracowników Muzeum Żup Krakowskich.

Po obiedzie w Kopalni Smaków trzecioklasiści ponownie zjechali pod ziemię, gdzie podczas interaktywnej lekcji pod ziemią poznali opowieść o pierścieniu św. Kingi, dowiedzieli się kim był Skarbnik i Bieliczka. Jednak to nie wszystko – aby zdobyć cenne punkty rywalizowali w konkurencjach związanych z pracami dawnych górników. Późnym popołudniem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Krakowa.

Festiwal Literatury dla Dzieci

17 listopada uczniowie klasy 3a udali się do siedziby Radia Kraków, by wziąć udział w wydarzeniu 10. Festiwalu Literatury dla Dzieci, zatytułowanym „Hej ku górom! Spotkanie z Barbarą Gawryluk i Pawłem Skawińskim, autorami książki Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny”. Autorka książek dla dzieci, tłumaczka i dziennikarka, Barbara Gawryluk oraz wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński opowiadali o Podtatrzu i jego tajemnicach. Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda dziewięćsił, kto to jest honielnik, co robią cietrzewie na tokowisku, kim jest cepr i wielu innych ciekawostek o górach.

Poznajemy zawody – Notariusz

W listopadzie br w ramach Innowacji „Poznajemy zawody”odwiedziła naszą szkołę Pani notariusz Beata Rój, która przybliżyła dzieciom swoją pracę i opowiedziała o prawach i obowiązkach ucznia nawiązując do Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.Podsumowując zajęcia klasa 1b i 1d utworzyły grupowy kodeks klasowy.

Święto Niepodległości w wykonaniu klasy 1b

Uroczystość 11 listopada Święto Niepodległości w wykonaniu klasy 1b.

Koncert Pieśni Patriotycznych

10 listopada uczniowie klas 1- 3 wspólnie świętowali 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W wypełnionej po brzegi hali sportowej odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, a także „Piechota”, „Płynie Wisła, płynie”, „Przybyli ułani”, „Kwiaty polskie” i wiele innych, pięknych utworów. Spotkanie zakończyliśmy wykonując współczesną piosenkę pt. „Moja Ojczyzna”, a nad naszymi głowami zawirowały biało- czerwone flagi i serduszka. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy w tak dużym gronie świętować ten ważny dla naszej Ojczyzny dzień. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na kolejnych śpiewankach.

Dyktando charytatywne

Logo kraju

Zapraszamy na charytatywne dyktando z okazji Święta Odzyskania Niepodległości! Wzięcie udziału jest bezpłatne, a za każdego uczestnika organizator przekaże 1 zł potrzebującym. Środki te trafią do podopiecznych domu dziecka.

Jest to czwarta edycja charytatywnego wydarzenia organizowanego przez portal edukacyjny https://dyktanda.pl/

Dyktando odbędzie się 11.11.2023 r. Będzie podzielone na pięć kategorii wiekowych, tak aby każdy mógł rozwiązać tekst o odpowiednim poziomie trudności. Zapraszamy uczniów oraz osoby dorosłe.

 Szkoła, która będzie najliczniej reprezentowana w charytatywnym dyktandzie, wskaże dom dziecka, do którego trafią zebrane środki. Dlatego warto uczestniczyć licznie w wydarzeniu. Każdy uczestnik będzie miał możliwość określenia “swojej” szkoły – zarówno uczniowie, jak i osoby dorosłe (nauczyciele i rodzice).

Dyktando będzie przygotowane specjalnie na tę okazję.

Pojawią się w nim wątki patriotyczne, będzie {wspominało znane wydarzenia i słynne postacie. Dyktando będzie dostępne do rozwiązania w aplikacji ZDAY. 

 Szczegóły wydarzenia, m.in. godziny rozpoczęcia dyktanda dla poszczególnych grup wiekowych, znajdują się na stronie:
https://zday.pl/dyktando-charytatywne/

50 lat minęło…

Kolejny jubileusz za nami. Tym razem wyjątkowy, bo Szkoła Podstawowa nr 25 w Krakowie obchodziła 50 – lecie istnienia.

Pół wieku historii szkoły to doskonały czas, by przywołać w pamięci dawne twarze, miejsca, zdarzenia.

Czytaj więcej…

„Pipi” w Teatrze Ludowym w Krakowie

26.10 br klasy pierwsze były na spotkaniu ze sztuką „Pipi” w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Wycieczka klasy 3b

3 października klasa 3b była na Zakrzówku i tam aktywnie uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Zawody w Rock’n’Rollu akrobatycznym

W miniony weekend Klub Sportowy Podwawelski był organizatorem wielkiego wydarzenia tanecznego. W hali Hutnika Kraków przy ulicy Suche Stawy obyły się Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w Rock’n’Rollu akrobatycznym. Uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 25 również zaprezentowali swoje umiejętności. Warto wspomnieć, że w tym wydarzeniu brało udział blisko 1000 zawodników w 8 kategoriach wiekowych i tanecznych.

Kategoria Dzieci:
Półfinaliści Pucharu Świata
11 miejsce Michał Choruz i Martyna Dziedzic klasa 4a
8 miejsce Iwo Olejnik i Hanna Kułaj klasa 3a
10 miejsce Tymoteusz Jamrozik i Małgorzata Marcinkiewicz klasa 3a

Kategoria Młodzicy – Puchar Świata:
Jan Toporkiewicz (klasa 7a) i Iga Olejnik ( klasa 6a) – 30 miejsce
Szymon Duraj i Kalina Konopacka ( klasa 7a) – 19 miejsce

Kategoria Formacje Dziewcząt – Mistrzostwa Świata:
Formacja The Runway- finałowe 7 miejsce ( absolwenci i uczennice klasy 7a)

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom!

„W recepturze klasowej – doświadczenia i eksperymenty”

W październiku uczniowie klasy 1b robili „ciecz nienewtonowską” talerze sensoryczne, witraże na mleku, doświadczali co przyciąga magnes, a także eksperyment z „wędrującą wodą”.

Poznajemy zawody – Ratownik medyczny

Dnia 25 października starszy ratownik z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego pan Robert Bulanda przeprowadził dla klasy 1b i 1d warsztaty z pierwszej pomocy, przedstawił zasady udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, przypomniał numery alarmowe oraz zaprezentował wiele atrybutów ratownika. Dzieci zostały okryte kocem ratunkowym – „folią życia”. Uczniowie otrzymali podarunki od Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego: worki z logo pogotowia, notesy z nadrukiem, kredki, breloczki w kształcie karetki pogotowia, a panie wychowawczynie również książki o historii Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z dużym skupieniem i ogromnym przejęciem oraz zadawały wiele pytań.

Poznajemy zawody – Trener piłki nożnej

W dniu 23 października odbył się trening sportowy dla klasy 1b i 1d, który poprowadził pan Adrian Filipek – trener piłki nożnej. Trening odbył się w ramach działań: „Poznajemy zawody”. Dzieci uczestniczyły w atrakcyjnych zabawach z piłkami, miały okazję doświadczyć prawdziwej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego. Wszystko odbyło się w atmosferze dobrej zabawy.

Bezpieczna droga do szkoły

11 października w klasach pierwszych odbyły się profilaktyczne zajęcia praktyczne „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzone przez Straż Miejską. Najpierw dzieci uczestniczyły w części teoretycznej, następnie przeszły ze strażnikami miejskimi przez osiedle, a na koniec odbył się praktyczny egzamin z umiejętności korzystania z przejścia dla pieszych.

Poznajemy zawody – redaktor

Dnia 4 października klasę 1b w ramach innowacji: „Poznajemy zawody” odwiedziła pani Martyna Tondera-Łepkowska – redaktor pracująca w Małopolskim Instytucie Kultury. Opowiedziała dzieciom o pracy redaktora, powstawaniu książek oraz o działaniu samego MIK-u. Przeprowadziła z dziećmi warsztaty pt. „Robimy własną książkę” oraz „Składamy orgiami – mini książka”. Dzieci otrzymały: teczki, zakładki, notatniki, kredki, długopis, naklejki oraz ulotki informacyjne. Spotkanie było bardzo ciekawe i wzbogaciło dzieci w wiedzę o pracy przy powstawaniu książek.

Odwiedziny u szkolnej pielęgniarki

W październiku dzieci z klasy 1b i 1d odwiedziły w gabinecie pielęgniarki szkolnej panią Marię Budę. Zapoznały się z jej pracą oraz mogły zostać zważone i zmierzone, a także uczestniczyć w badaniu wzroku. Następnie pani Marysia opowiedziała uczniom o bezpieczeństwie podczas przebywania w szkole oraz o możliwościach udzielenia dzieciom pomocy w gabinecie pielęgniarki szkolnej.

Smutna wiadomość…

Ostatnie pożegnanie

Kiedy odchodzi człowiek, bliskość ulatuje jak ptak,
w nurcie serca zostaje wyrwa,
w którą się wdziera tęsknota.

Tęsknota – głód bliskości.

Jan Paweł II

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci  

 pana Artura Szafrańca – emerytowanego nauczyciela         

Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie.

Odszedł wspaniały człowiek, kolega, przyjaciel.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

                                                                   Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

                                                       oraz cała społeczność SP nr 25 w Krakowie

Dziedzictwo od podstaw

25 września uczniowie klasy 3a udali się do Międzynarodowego Centrum Kultury na zajęcia pt. „Dziedzictwo od podstaw”. Podczas spotkania mieli okazję zapoznać się z dziedzictwem materialnym i niematerialnym, wielokulturowością oraz dowiedzieć się jak mądrze korzystać z zasobów kultury w sieci, poznali również listę polskich zabytków wpisanych na listę UNESCO. Wyjście było nagrodą zdobytą w konkursie Rowerowy Maj.

Bezpieczna droga do szkoły

15 września 2023r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych ze Strażą Miejską. Podczas wspólnego spaceru po osiedlu Podwawelskim przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przepisy obowiązujące pieszych i rowerzystów.

Rozstrzygnięcie KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO Nasza szkoła w obiektywie

Rozstrzygnięcie KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO Nasza szkoła w obiektywie

klasy 1-3:
I miejsce – Helena Ślaska, kl. 2c
II miejsce – Julian Kosiorowski, kl. 1d
III miejsce – Helena Ślaska, kl. 2c

klasy 4-8:
I miejsce – Jan Grudnicki, kl. 4b
II miejsce – Anita Sołtys, kl. 5c
III miejsce – Agnieszka Sołtys, kl. 7c

Serdecznie gratulujemy pomysłowości, talentu oraz zmysłu artystycznego.

Koordynatorki konkursu,

Małgorzata Kowalska
Anna Szupryczyńska

Mistrzostwa Krakowa w Rock’n’Rollu Akrobatycznym
Mistrzostwa Krakowa w Rock’n’Rollu Akrobatycznym

Regulamin zawodów

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe w roku szkolnym 2023/2024
Podręczniki i materiały ćwiczeniowe

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe w roku szkolnym 2023/2024

Skip to content