Aktualności

Aktualności


Dyrektor szkoły walczy z najgorszym nowotworem❗️Potrzebna pomoc dla Andrzeja❗️

Andrzej kocha życie i ludzi. Nigdy nie przeszedł obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy. Jego życiowym mottem jest: „W czym mogę pomóc?”. Teraz sam potrzebuje wsparcia – toczy walkę z nowotworem mózgu!

Szczegóły: https://www.siepomaga.pl/andrzej-ptasznik

Tajemnice dźwięku

Pod koniec listopada wszystkie klasy drugie z naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach naukowych Fizyka dla smyka przeprowadzonych przez przedstawiciela Fundacji Naukowej Myślenie Twórcze.  

Spotkanie na temat TAJEMNICE DŹWIĘKU było nauką przez doświadczenie. Uczniowie używali przeróżnych przedmiotów wydających dźwięk, usłyszeli jak dzwoniący budzik milknie w próżni, a także spróbowali zmierzyć poziom hałasu. Każde dziecko brało udział w innym eksperymencie. Za parę lat nauka fizyki nie będzie taka trudna!

Najlepsi z najlepszych

18 października 2024 roku zostało podpisane Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa m.in. w sprawie przyznania nagród „Ósmoklasista na 100%” 

W naszej szkoły wyróżnienie to otrzymało dwoje uczniów: 

Aleksandra Niegowska – Tytko 

Andrzej Salawa  

Wręczenie nagród „Mistrz Matury”, ,,Ósmoklasista 100%”, „Technik 100%” oraz „Specjalista 100%” odbyło się 19 listopada 2024 r w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego podczas spotkania z Panią Marią Klaman, Zastępczynią Prezydenta Miasta Krakowa. 

Uczniowie i uczennice, którzy osiągają stuprocentową lub bliską idealnej skuteczność na egzaminach zewnętrznych, to prawdziwi eksperci w swoich dziedzinach. Krakowscy ósmoklasiści, specjaliści, technicy i maturzyści – tym razem w rekordowej liczbie 67 osób – odebrali za takie osiągnięcie nagrody ufundowane przez miasto. Kraków dba o to, żeby ciężka praca młodzieży była inwestycją w przyszłość – także w wymiarze materialnym. 

źródło zdjęć: Grzegorz Łyko. Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa 

Więcej zdjęć: https://www.krakow.pl/otofotokronika/222101,2886,0,2908,otofoto.html 

Abonament obiadowy za grudzień 2024

Abonament obiadowy za  grudzień  2024  wynosi 270 zł

(15 dni x 18 zł).

Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47  1050  1445  1000  0091   3776   8769

podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę   w  terminie do 30.11.2024.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu  696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ

Uroczyste, ale z umiarem.  Radosne, ale nie wesołe.  Refleksyjne, ale nie smutne.

Takie były obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

Całą uroczystość „Raduje się serce, raduje się dusza – czyli WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH” przygotowały klasy 3a, 3b i 3c. Zaprosiły wszystkie klasy młodsze oraz przedszkolaków. I bardzo dobrze, niech zobaczą, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspólne świętowanie!

Na początku usłyszeliśmy kilka patriotycznych wierszy. Potem każda klasa została wezwana do wykonania piosenki. Nie takiej zwykłej, tylko PATRIOTYCZNEJ. Nie, na szczęście nie znienacka, ćwiczyliśmy 3 tygodnie! Zabrzmiały m. in. „Przybyli ułani pod okienko”, „Serce w plecaku” czy „Płynie Wisła, płynie” .

Dokładnie o godzinie 11.11,  jak wiele innych polskich szkół,  odśpiewaliśmy hymn. Stojąc na baczność ma się rozumieć.

Myślałam, że to już koniec, ale nie!  Od początku zauważyłam, że chociaż większość dzieci ubrana była w stroje galowe, to pewna grupa miała całe czarne ubrania. I teraz okazało się dlaczego! Dzieci wykonały inscenizację taneczno-muzyczną. Był biały orzeł w koronie, byli zaborcy i była też granica Polski, utworzona z dzieci. Ależ to było zaskakujące!

Każda klasa wyszła z tej uroczystości z pięknym dyplomem.  Zobaczcie na zdjęcia!

mała reporterka Gaja

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ

Hej ho, hej ho – do kina by się szło… JESIENNA KAMPANIA ROWEOWA ROZSTRZYGNIĘTA!

Mamy już wyniki Jesiennej Kampanii Rowerowej. Wielu uczniów naszej szkoły przez cały październik przyjeżdżało do szkoły na rowerach lub hulajnogach. Każdy odnotowany, aktywny przyjazd zwiększał szansę na wygranie biletu do kina. Udało się to 144 uczniom oraz 5 nauczycielom, którzy zaliczyli co najmniej 14 przejazdów.

Trochę statystyki?

W kampanii aktywnie wzięło udział 6578 uczniów i 110 nauczycieli z 43 szkół na terenie Krakowa.  Frekwencja wyniosła 23,88 % Nasza szkoła uplasowała się na 13 miejscu!

Puchar Polski w Rock’n’rollu Akrobatycznym par i formacji

W sobotę 16.11.2024 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Pucharze Polski w Rock’n’rollu Akrobatycznym par i formacji zorganizowanym w Zgierzu koło Łodzi. Najliczniej i z największymi sukcesami zaprezentowali się młodzicy młodsi z klasy 4a i 5a. Uczniowie Michał Choruz i Martyna Dziedzic sięgnęli po najwyższe trofeum i wygrali zawody. Na podium stanęli również Tymoteusz Jamrozik i Małgorzata Marcinkiewicz z klasy 4a zajmując 2 miejsce. Młodsza Kategoria Młodzik Młodszy start przyniosła niemałe zaskoczenie . 2 miejsce wywalczyła para z klasy 2a Szymon Nowak i Zofia Opioła , która była najmłodszą na całych zawodach. Rywalizacja sportowa toczyła się równolegle w parach i w formacjach. Nasze formacje z klasy sportowej 4a i 3a zajęły kolejno 6 miejsce w finale i 9 miejsce w półfinale.
Najstarsza formacja Juniorek gdzie startowały starsze uczennice naszej szkoły wraz z absolwentkami zajęły 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Krakowa, które odbędą się 13.12.2024 w SP25 w Krakowie.

Wszystkie wyniki

Kategoria Młodzik Młodszy START

Finaliści

2 miejsce Szymon Nowak&Zofia Opioła
5 miejce Henryk Lach&Aleksandra Olewińska

Półfinaliści
Patryk Termin&Natalia Palusińska
Szymon Szywała&Anna Zapałowska
Krzysztof Miłek&Alicja Nowak

Kategoria Młodzik Młodszy

Finaliści

1 miejsce Michał Choruz&Martyna Dziedzic
2 miejsce Tymoteusz Jamrozik&Małgorzata Marcinkiewicz
4 miejsce Szymon Sikora&Emilia Krząstek
5 miejsce Aleksander Termin&Oliwia Tęsiorowska
7 miejsce Michał Pyra&Katarzyna Borowska

Półfinaliści
Olgierd Straż&Afina Hvozdz

Kontuzja
Iwo Olejnik&Hanna Kułaj

Kategoria Junior

3 miejsce Szymon Duraj&Pola Jamrozik

Mini Formacje Młodziczek

9 miejsce Formacja ONE,TWO,THREE klasa 4a

Mini Formacje Juniorek

6 miejsce Formacja DISNEY klasa 7a

Formacje Młodziczek

6 miejsce Formacja HARLEY QUINN klasa 4a
9 miejsce Formacja CRAZY klasa 3a

Formacje Juniorek

2 miejsce Formacja CINDERELLA

Wszystkim serdecznie Gratulujemy !

Podziękowania

Z wielką wdzięcznością pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w akcję charytatywną na rzecz Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich dotkniętej skutkami powodzi.

Dzięki Państwa hojności i wsparciu udało nam się zebrać środki finansowe w wysokości 28 726,30 zł oraz zgromadzić prezenty dla uczniów – artykuły papiernicze, a także inne przybory szkolne.

Każdy, nawet najmniejszy, dar był wzruszającym dowodem Państwa empatii i chęci niesienia pomocy.

Działania, które zrealizowaliśmy w czasie naszej akcji, miały nie tylko ważny aspekt wychowawczy, ale były również świadectwem tego, że potrafimy zjednoczyć się w realizacji szlachetnego celu, co z kolei stanowi prawdziwy fundament naszej szkolnej społeczności.

Głęboko wierzymy, że każdy gest dobra zmienia świat na lepsze i przywraca wiarę w ludzi. Jesteśmy dumni, że wspólnie zdziałaliśmy tak wiele!

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie SP 25

Autorem zdjęć jest Krzysztof Szkolnicki

WAWEL ZAGINIONY – taki dokładnie tytuł ma jedna z wystaw na Zamku Królewskim na Wawelu. Ale my przeżyliśmy to naprawdę!

W pewnie mglisty październikowy poranek,  dokładnie  25 października, wybraliśmy się z klasą na Wawel.

To już kolejne nasze wyjście w to miejsce, gdzie można uczestniczyć w ciekawych lekcjach muzealnych, wejść do komnat królewskich, zobaczyć arrasy, przejść po marmurowych schodach, a nawet przymierzyć królewską koronę. Kiedy byliśmy tam w zeszłym roku, zamek królewski na wapiennym wzgórzu był widoczny z daleka, nasze osiedle nie bez powodu nazywa się przecież PODWAWELSKIE . A już na pewno jego ceglane mury widać z Mostu Grunwaldzkiego! A tym razem? Zobaczcie sami….

Zaniepokoiliśmy się trochę, czy zamku gdzieś nie przenieśli, w Krakowie przecież ciągle remontują jakieś ulice, może przeszkadzał… „Proszę Pani, zamek jest zniknięty!” – powiedział ktoś…. Mimo to szliśmy dalej.

Na szczęście na miejscu wszystko było w porządku. Weszliśmy po stromych schodach od strony ulicy Smoczej, potem po kolejnych schodach i już znaleźliśmy się na zewnętrznym dziedzińcu zamku. Po chwili, już z biletem i panią przewodniczką przekroczyliśmy próg królewskich komnat. Warto wiedzieć, że w tym roku Wawel można zwiedzać całkowicie ZA DARMO. Dlatego było mnóstwo grup szkolnych i prywatnych wycieczek. Trzeba się było pilnować!

Usłyszeliśmy legendę o Smoku Wawelskim, wzbogaconą informacją, dlaczego smok miał zieloną skórę (bo jadł naleśniki ze szpinakiem) i o głowie w sali poselskiej. Dowiedzieliśmy się jak odróżnić dwóch królów Zygmuntów  i któremu z nich zawdzięczamy słynny dzwon Zygmunta („Proszę pani, dlaczego tam jeszcze nie byliśmy?”)  Na arrasach zdobiących ściany wypatrywaliśmy różnych zwierząt. Pani Ania nie mogła znaleźć żaby! Dzieci to jednak mają lepszy wzrok…

Na końcu przeszliśmy do sali balowej gdzie jest czasowa* (to znaczy tylko na chwilę, bo normalnie tam się tańczy! Tak jak my w czerwcu zeszłego roku) wystawa  „Niech żyje król” i wyobraźcie sobie… można przymierzyć królewską koronę. Jest ciężka! I piękna, wysadzana drogimi kamieniami. Ale stanowczo niewygodna do noszenia na co dzień.

Przy okazji powiedzieliśmy sobie co nieco o symbolach władzy królewskiej i obejrzeliśmy płaszcz, z którego zwisały… takie jakby ogonki. Nie chcę wiedzieć z czego… z kogo był zrobiony!

Kiedy wracaliśmy już do szkoły mgła opadła i wszystko było na swoim miejscu. Ale ten „zniknięty ‘Wawel zapamiętamy na długo. 

mała reporterka Gaja

*no dobra, sprawdziłam: nie tak na chwilę, bo do 9 lutego 2025r, zdążycie zajrzeć i przymierzyć

Uczniowie klasy 2d na listopadowym spotkaniu edukacyjnym z filmem „SMOK DIPLODOK”

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu filmowo-plastycznego: MALI BOHATEROWIE I FANTASTYCZNE KRAINY organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Kino PARADOX przy ul. Krupniczej 38.

Strzałem w dziesiątkę okazał się wybór, spośród szerokiej oferty Centrum Młodzieży, polskiego filmu z 2024 roku zrealizowanego na motywach komiksów Tadeusza Baranowskiego pt. „SMOK DIPLODOK”.

Najpierw z wypiekami na twarzach, pełni emocji uczniowie oglądali film o przygodach Diplodoka – ciekawego świata małego dinozaura, który marzył o wielkiej przygodzie i znalezieniu przyjaciół. Chciałby odkryć, co kryje się za błotnistą tamą otaczającą dom, ale jego nadopiekuńczy rodzice na to nie pozwalali, aż nadszedł dzień, gdy…

Po seansie filmowym uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących filmów animowanych oraz złudzeniom optycznym. Mogli też samodzielnie wykonać zabawkę ilustrującą złudzenie optyczne poprzez stworzenie ruchomego obrazu.

Uczniowie wrócili do szkoły pełni niezapomnianych wrażeń i zabrali się do wykonywania prac plastycznych na konkurs związany z bohaterami oglądanego filmu, organizowany przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana i Kino PARADOX.

Smutna wiadomość

Kiedy odchodzi człowiek […]

 w nurcie serca zostaje wyrwa,

 w którą się wdziera tęsknota.

 Tęsknota- głód bliskości.

                      Jan Paweł II

Inga Bator
Inga Bator

Z ogromnym smutkiem i wielkim żalem zawiadamiamy, że zmarła nasza serdeczna Koleżanka i Przyjaciółka, Nauczycielka biologii doktor Inga Bator.

Nieoczekiwana i przedwczesna śmierć zawsze jest trudnym doświadczeniem, na które nie można się przygotować.

Inga była wspaniałym Pedagogiem i Wychowawcą, ale przede wszystkim ciepłym, życzliwym Człowiekiem.

Oddana swojej pracy, uśmiechnięta, otwarta, pomocna… Taką Ją zapamiętamy.

Ingo, pozostaniesz na zawsze w naszych sercach!

Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i  modlitwie.

                                                                 Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy

                                                             Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie

„Tańczymy w każdym wieku”

Klasa sportowa 1a już w drugim miesiącu treningowym wystąpiła w pokazie tanecznym podczas koncertu charytatywnego organizowanego w naszej szkole. Trzy dni później dzieci z trenerką Wiktorią wzięli udział w wydarzeniu tanecznym „Tańczymy w każdym wieku” i zdobyli swój pierwszy puchar oraz medale. Wydarzenie zorganizowane było w SP nr 7 w Krakowie.
Gratulujemy!

Zebrania z rodzicami

4 listopada 2024 r. o godzinie 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas 1-8.

Nominacja do nagrody Szkoła Roku 2024

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 25 im. Tadeusza Kościuszki otrzymała nominację do nagrody Szkoła Roku 2024 dla placówki edukacyjnej przyjaznej uczniom i rodzicom. „Gazeta Krakowska” i „Dziennik Polski” po raz kolejny prowadzą wielki Plebiscyt Edukacyjny. Placówki przyjazne uczniom zostaną wybrane w głosowaniu najpierw w każdym mieście i powiecie, później w  województwie, a następnie w ogólnopolskim finale. Pierwszy, powiatowy etap Konkursu Plebiscytowego będzie trwać od dnia 22.10.2024 r. od godz. 00:00:00 do dnia 27.11.2024 r. do godz. 20:30:00.

Więcej informacji na stronie internetowej Gazety Krakowskiej – link

Zachęcamy do głosowania! Link

Mistrzostwa Świata i Puchar Świata w Rock’n’Rollu Akrobatycznym

W miniony weekend w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata i Puchar Świata w Rock’n’RolluAkrobatycznym, który organizował Klub Sportowy PODWAWELSKI. Dzieci że Szkoły nr 25 jako reprezentacja Polski brała w nich udział i osiągnęła wspaniale wyniki sportowe :

Kategoria Children:
4 miejsce Finałowe Michał Choruz i Martyna Dziedzic
7 miejsce Finałowe Tymoteusz Jamrozik i Małgorzata Marcinkiewicz
9 miejsce Iwo Olejnik i Hanna Kułaj

Kategoria Junior
23 miejsce Pola Jamrozik wraz ze sowim partnerem
Kategoria Formacje Juniorek
Formacja The Cinderella z dziewczynkami z klasy 7a , 6a

Warto zaznaczyć sukces absolwentów SP25 Mateusza Gwiazdy i Alicji Skowronek, którzy w swojej kategorii Couple Dance Show zajęli 1 miejsce Tymoteusz samym stając na najwyższym stopniu podium.

Gratulujemy wyników !

Abonament obiadowy za listopad

Abonament obiadowy za listopad 2024 wynosi 342 zł (19 dni x 18 zł).
Wpłaty należy dokonać przelewem na konto:
47 1050 1445 1000 0091 3776 8769
podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę w terminie do 31.10.2024.
W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty
nr telefonu 696 423 597
Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

OPERACJA KASZTAN TRWA!!!

Wyniki Charytatywnego Turnieju Szachowego

Z wielką radością informujemy, że zakończył się Szachowy Turniej SP 25 dla SP w Ołdrzychowicach Kłodzkich który odbył się w naszej szkole. Turniej przyciągnął zarówno młodych, jak i doświadczonych szachistów, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego gracza szkoły.

W rozgrywkach wzięło udział 23 zawodników, a rywalizacja była pełna emocji. Uczestnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami szachowymi, ale także dużą cierpliwością, koncentracją i szacunkiem dla przeciwników. Po kilku godzinach intensywnych partii wyłoniliśmy zwycięzców: wyniki

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i walki do samego końca! Szczególne gratulacje należą się naszym zwycięzcom, którzy wykazali się niezwykłą taktyką i sprytem na szachownicy. Dziękujemy również nauczycielom, którzy pomogli w organizacji turnieju, oraz rodzicom, którzy wspierali młodych szachistów podczas całego wydarzenia. Cieszymy się, że nasza szkoła może wspierać rozwój intelektualny uczniów poprzez takie wydarzenia. Szachy uczą strategicznego myślenia, cierpliwości i rozwiązywania problemów – umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości.

Szachowy Turniej SP 25 dla SP w Ołdrzychowicach Kłodzkich

„Klub Supermocy”

W naszej szkole organizowana jest zabawa czytelnicza „Klub Supermocy”, która realizowana jest w ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. W trakcie zabawy uczniowie przeczytają 4 wybrane książki oraz zrealizują 2 wyzwania. Nie zabraknie przeróżnych niespodzianek! W bibliotece czekają na uczestników specjalne karty do gry               oraz lista wyzwań. Wykonanie każdego zadania będzie nagradzane bonusem. Zabawa trwa  do 20 grudnia br.

Więcej szczegółów w bibliotece. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie.

SP25 dla powodzian

SP25 dla powodzian

Regulamin turnieju szachowego

Rośnie nasz KASZTANOWY KOPIEC!

Rośnie nasz KASZTANOWY KOPIEC!
Rośnie góra grosików!
A przed nami dwa dni bogate w wydarzenia! 22 23 października:)
Przybywajcie!
Z bliska i z daleka!

W niedzielę też warto do szkoły zajrzeć:)
Pełno w niej cudownych, otwartych ludzi!

I… nadal zbierajmy kasztany!

Rośnie nasz KASZTANOWY KOPIEC!

Zbieranie, porządkowanie i grupowanie danych?

Zbieranie, porządkowanie i grupowanie danych? Sporządzanie diagramów kołowych czy słupkowych? Popatrzcie tylko na prace naszych uczniów – dla nich to pestka! Sprawdziliśmy następnie czy będzie to wyzwanie dla AI? Czyli najpopularniejszy model sztucznej inteligencji sobie poradzi?Jaki wynik? Spytajcie naszych uczniów!

Tajemniczy nocny ptak, muzyczne kapsuły i kopiec wcale nie z kasztanów, czyli 2c na spacerze w Lesie Wolskim

Zachwyceni letnią pogodą w środku października zorganizowaliśmy sobie ekspresowo wycieczkę do Lasu Wolskiego. Z pętli MPK na naszym oś. Podwawelskim pojechaliśmy autobusem 101 pod Kopiec Kościuszki. W niespełna 20 minut od wyjścia ze szkoły znaleźliśmy się w lesie! Jako opieka (oczywiście oprócz pani wychowawczyni) pojechali z nami: mama Julci, tata Julci i pies. Też Julci. Dzieciom się wydawało, że to one opiekują się psem, ale ja widziałam, kto tak naprawdę prowadził tę grupę.  

Korzystając z bliskości kopca, porozmawialiśmy…  nie, tym razem nie o naszym patronie, ale o kopcu z kasztanów, który wciąż rośnie w naszym holu szkoły. O tym, jak dawno temu ludzie, budując kopce bez odpowiedniego sprzętu, nosili ziemię w rękawach. Radzili sobie tym, co mieli.  I my też, choć nie możemy dzieciom poszkodowanym w powodzi odkupić całej szkoły, to możemy małymi kroczkami (naszymi wpłatami i zachęcaniem do tego innych) dołożyć się choć do jednej ławki czy krzesła.  

W lesie czekały na nas: żółte i brązowe liście (najwięcej jednak nadal było zielonych), widok na Tatry, błota, pagórki do biegania, polanka do piknikowania, polana muzyczna z kapsułami do słuchania lasu…  Zrobiliśmy leśną pizzę, układając na częściach koła podzielonego patykami znalezione w lesie skarby. Okazało się, że najwięcej było hub.  

Gdy już zmierzaliśmy z powrotem do autobusu, napotkaliśmy coś, co rzadko zdarza się zobaczyć: w zabudowaniach dawnych fortów, w wysokim kominie siedział puchacz. I wcale nie spał! Kręcił głowa i przyglądał się nam z ciekawością.  

To była bardzo emocjonująca wycieczka.  

Wasza reporterka Gaja 

Klasy 1a i 1b w Muzeum Etnograficznym

W październiku uczniowie klas 1a i 1b wybrali się na swoją pierwszą wycieczkę. Udali się do Muzeum Etnograficznego, gdzie uczestniczyli w warsztatach „W dawnej szkole”.

Podczas zajęć przenieśli się w czasie: zwiedzili bronowicką chatę sprzed wieku, w szkolnej izbie zasiedli w starych ławkach z kałamarzami, pisali na kamiennych tabliczkach oraz uczestniczyli w lekcji kaligrafii. Sprawdzili również, co skrywał w swoim wnętrzu stary, drewniany tornister. Mieli też okazję doświadczyć klęczenia na grochu oraz przymierzyli ośle uszy – atrybut ucznia, który nie przykładał się do nauki. Na szczęście we współczesnej szkole nie stosuje się już takich metod wychowawczych. Pierwszaki stwierdziły, że jednak ich szkoła jest dużo lepsza i z radością wróciły do swoich klas.

Pierwszy Szkolny Festiwal Filmów Wakacyjnych

3 października w godzinach popołudniowych jeden ze szkolnych korytarzy zamienił się w salę kinową.
Pierwszy Szkolny Festiwal Filmów Wakacyjnych okazał się być świetnym czasem. Zobaczyliśmy 10 bardzo różnych filmów. Były opowieści kryminalne, reportaże, etiudy filmowe. Duża rozmaitość tematów i form.
Brawo dla tych, którym się chciało chcieć!

Najwięcej głosów zebrał film Janka Grudnickiego, następna w kolejności był kryminalna opowieść przygotowana przez zespół: Igora Barana, Ingę Chodak, Lenę Kowalcze, Natalię Skrzekut, Anitę Sołtys, Janka Stożka.
Z dużym uznaniem spotkał się Kuby Klarego – chłopca, który pokazał swoją siedmiodniową karpacką wędrówkę.
Oglądający zwrócili też baczną uwagę na filmy Mai Boguckiej i Filipa Nykiewicza.

Brawo!
A co będzie za rok?

„Jesień w ogrodzie”

Październik to czas, gdy rolnicy zbierają plony, które wyrosły na polach i w ogrodach. Aby bliżej poznać te ogrodowe skarby, uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach nt. „Jesień w ogrodzie”. Zgromadzili w swojej sali różne owoce i warzywa, które poznawali wszystkimi zmysłami. Segregowali je ze względu na wielkość, kolor i kształt, a na koniec zamienili w zabawne zwierzaki – cudaki. Efekty tej działalności artystycznej można podziwiać na zdjęciach.

24 września 2024 r. klasa 2b odwiedziła Muzeum Inżynierii i Techniki.

Tego dnia uczniowie klasy 2b mieli okazję zwiedzić Muzeum Inżynierii i Techniki, gdzie zapoznali się z fascynującymi wynalazkami oraz historią rozwoju technologii. Podczas wizyty uczestnicy mieli możliwość zobaczenia zabytkowych maszyn, urządzeń technicznych oraz interaktywnych eksponatów, które ukazały, jak inżynieria wpłynęła na kształtowanie współczesnego świata.

Wycieczka była doskonałą okazją do nauki w praktyce i z pewnością wzbudziła w uczniach ciekawość wobec świata nauki i technologii.

Pokazowa lekcja tańca firmy TANMUZ w naszej szkole

W połowie września w naszej szkole swoją ofertę zaprezentowała firma TANMUZ. Uczniowie klas 1-3 mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w pokazowej lekcji tańca, podczas której mogli spróbować swoich sił w różnych stylach tanecznych. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość aktywnego udziału, co dostarczyło im nie tylko zabawy, ale także ruchu i pozytywnej energii. Pokaz był pełen entuzjazmu, a uczestnicy z uśmiechem na twarzy poznawali tajniki tanecznych kroków.

Klasa 2b poznaje ciekawe zawody

Pani Martyna Tondera Łepkowska, dziennikarka Małopolskiego Instytutu Kultury, zachęcając do czytelnictwa sprezentowała uczniom kl.2b książeczki, a także w ciekawy sposób objaśniła dzieciom specjalizację swojego zawodu.

Na pomoc zwierzakom!

Od 15 lat uczniowie naszej szkoły współpracują z Fundacją Centaurus  wspierając  zwierzęta w potrzebie . Dokonują wpłat na ich bieżące potrzeby oraz  zadeklarowane kwoty na wirtualne adopcje . Adoptowaliśmy głównie konie, ale były też osiołki i nawet emerytowany wielbłąd z cyrku- Oluś.

W obecnym roku szkolnym klasa 6a kontynuuje adopcję konia  o imieniu Kluska. Całość akcji przez te wszystkie lata koordynuje na terenie szkoły pani Katarzyna Giełżecka.

Zobacz nasze certyfikaty

„W umyśle nie ma niczego, co wcześniej nie znalazło się w zmysłach” , czyli lekcja matematyki w 2b.

Pani Kinga Obarzanek korzystając ze swoich bogatych materiałów dydaktycznych przeprowadziła nietypową lekcję. Uczniowie wyszli zadowoleni z uporządkowaną wiedzą z zakresu przekraczania progu dziesiątkowego.

Wysokość abonamentu obiadowego na październik 2024

Abonament obiadowy za  październik  2024  wynosi 396 zł

(22 dni x 18 zł)  bez 14.10.24

Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47  1050  1445  1000  0091   3776   8769

podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę   w  terminie do 30.09.2024.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu  696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Bezpieczna droga do szkoły

W pierwszym tygodniu września wszystkie klasy etapu edukacji wczesnoszkolnej odbyły spacery po Osiedlu Podwawelskim w towarzystwie przedstawicieli Straży Miejskiej. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz poćwiczyli praktycznie prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

Zebrania z rodzicami

16 września 2024 r. o godzinie 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

O godzinie 18:15 odbędzie się zebranie Rady Rodziców SP 25.

Mistrzostwa Krakowa w rock’n’rollu akrobatycznym par i formacji 13.12.2024

Regulamin zawodów

Uczniowski Klub Sportowy

UKS - zapisy!

Powodzenia!

Powodzenia!

Chodźcie śmiało!

Chodźcie śmiało do szkoły pierwszacy,
do zabawy wspólnej do pracy.
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie,
szkoła dzisiaj serdecznie was przyjmie!

                                                                              Cz. Janczarski

2 września 2024 roku rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny. Uroczystość dla klas 1-4 uświetniły występy drugoklasistów, którzy witali swoich młodszych kolegów, dodając im otuchy piosenkami i wierszami.

Świetne wyniki egzaminu ósmoklasisty

Po raz kolejny uczniowie SP 25 osiągnęli doskonałe wyniki z egzaminu ósmoklasisty!!!               

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego jest przeprowadzany w formie pisemnej, a jego wynik umieszczany jest na skali staninowej.    Skala staninowa stosowana w pomiarze dydaktycznym odpowiada nam na pytanie, jaką pozycję zajmuje wynik osiągnięty przez ucznia/absolwenta na tle wyników osiągniętych przez całą badaną populację. Skala staninowa wprowadza 9 przedziałów wyników.

nazwa stanina procent wyników
zawarty w przedziale
 1- najniższy    4 
 2- bardzo niski    7 
 3- niski 12
 4- niżej średni 17
 5- średni 20
 6- wyżej średni 17
 7- wysoki 12
 8- bardzo wysoki   7
 9- najwyższy  4

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W SP25 W ROKU SZKOLNYM 2023/24

JĘZYK POLSKIMATEMATYKAJĘZYK ANGIELSKI
82%85%90%
WYNIK NAJWYŻSZY Stanin 9.WYNIK NAJWYŻSZY Stanin 9.WYNIK BARDZO WYSOKI Stanin 8.

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025 odbędzie się 02.09.2024 r.

Harmonogram:

godz. 9:00 – spotkanie uczniów klas V – VIII z Dyrekcją i Nauczycielami w hali sportowej a następnie
z Wychowawcami w salach lekcyjnych :
kl. 5a – s. 42, kl. 5b – s. 37, kl. 5c – s. 36
kl. 6a – s. 11, kl. 6b – s. 13 kl. 6c – s. 9
kl. 7a – s. 4, kl. 7b – s. 5, kl. 7c – s. 8
kl. 8a – s. 7, kl. 8b – s. 12, kl. 8c – s. 3

godz. 10:00 – spotkanie uczniów klas I – IV z Dyrekcją i Nauczycielami w hali sportowej a następnie
z Wychowawcami w salach lekcyjnych :
kl. 1a – s. 60, kl. 1b – s. 62, kl. 1c – s. 52,
kl. 2a – s. 59, kl. 2b – s. 54, kl. 2c – s. 61, 2d – s.53
kl. 3a – s. 48, kl. 3b – s. 47, kl. 3c- s. 49
kl. 4a – s. 38, kl. 4b – s. 39
Msze święte w kościele Matki Boskiej Fatimskiej

godz. 8:00 – klasy V-VIII

godz. 9:00 – klasy I-IV

Informacja dla rodziców uczniów korzystających ze stołówki szkolnej w roku szkolnym 2024/2025

Stołówka szkolna   obsługiwana jest przez  FHU MARBO.

Obiady będą wydawane od  04.09.2024  (środa)

Abonament za wrzesień 2024 wynosi  342,00 zł (19 dni x 18,00 zł)

Przed dokonaniem zgłoszenia dziecka na obiady należy dokładnie zapoznać się

 z regulaminem  stołówki szkolnej.

Zgłoszenia dziecka na obiady  należy dokonać do 03.09.2024  (wtorek)

wysyłając pod nr telefonu   696 423 597   SMS o treści

Po zapoznaniu się z regulaminem stołówki szkolnej SP 25 zgłaszam dziecko (imię i nazwisko, aktualna klasa) na obiady w roku szkolnym 2024/2025

Wpłaty należy dokonać  w terminie  do 10.09.2024

przelewem  na konto   47  1050  1445  1000 0091  3776  8769

Regulamin stołówki szkolnej zamieszczony jest na stronie internetowej szkoły, jak również na tablicy informacyjnej znajdującej się na ścianie po lewej stronie okienka portierni i drzwiach wejściowych do stołówki szkolnej.

Skip to content